Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

diecezji Bielsko-Żywieckiej

11. Korowód Świętych

  • Data: 28-10-2017
  • Godzina: 16:00 - 20:00
  • Miejsce: kościół Trójcy Przenajświętszej, katedra św. Mikołaja
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała

Mamy przyjemność zaprosić do udziału w 11. Korowodzie Świętych, który odbędzie się w sobotę 28 października br. Jak zwykle rozpoczniemy w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej, gdzie zaprezentowane zostaną wszystkie delegacje, które przybędą z relikwiami. W tym roku hasłem wydarzenia są słowa: „Święci – przewodnicy do nieba”.

Korowód Świętych to nabożeństwo ku czci świętych i błogosławionych. Lokując wydarzenie w okresie poprzedzającym Uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy zaproponować chrześcijańską alternatywę dla rozpowszechniającego się święta Halloween.

Patronat nad wydarzeniem objął Jego Ekscelencja, ks. biskup Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy we wspólnej modlitwie i uczczeniu relikwii świętych oraz błogosławionych patronów chcą wyrazić swoją wiarę w świętych obcowanie.

Prosimy zgłaszać delegacje do 23 października, wysyłając wiadomość na adres mailowy bielskoksm@gmail.com, w treści podając parafię (grupę), numer kontaktowy oraz imiona świętych, których relikwie zostaną przywiezione.