Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

diecezji Bielsko-Żywieckiej

Festiwal Młodych w Medugorje

Festiwal Młodych w Medugorje

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Biuro Pielgrzymkowe pielgrzymuj.pl zapraszają na międzynarodowe wydarzenie, jakim jest Festiwal Młodych w Medugorje! Radość, młodość, modlitwa, wypoczynek, niezapomniane spotkania…to nieodłączne elementy tego wyjazdu.

TERMIN:

31 lipca – 8 sierpnia 2017 roku.

OPIS:

W planie pielgrzymki jest nie tylko uczestnictwo w programie Festiwalu, ale również zwiedzanie miasta Mostar – stolicy Hercegowiny, odpoczynek nad Adriatykiem czy wodospadami Slap Kravica.

W ramach pielgrzymki zapewniona będzie wspólnotowa i indywidualna opieka duszpasterska oraz codzienna Msza Święta.

KOSZT PIELGRZYMKI:

600 zł + 240 euro

  • koszt obejmuje: przejazd komfortowym autokarem, 2 noclegi tranzytowe w hotelach, 6 noclegów w pensjonacie, 8 śniadań, 7 obiadokolacji, opiekę licencjonowanego pilota, ubezpieczenie NW i KL oraz upominek od pielgrzymuj.pl.

SZCZEGÓŁY:

Szczegółowy plan pielgrzymki dostępny poniżej oraz na stronie www.pielgrzymuj.pl.

Pielgrzymka jest organizowana przez markę pielgrzymuj.pl, przy wsparciu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej i Bielsko-Żywieckiej, sprawdzonych biur turystycznych i pielgrzymkowych, a także rzetelnych przewoźników.

KONTAKT i ZAPISY:

Zainteresowanych prosimy o kontakt ze skarbnikiem KSM Diecezji Bielsko-Żywieckiej Beatą Bajak na adres bielskoksm@gmail.com lub beatkabajak@gmail.com.

Zgłoszenia przyjmowane są do połowy czerwca.

Przy zapisach wymagane jest wypełnienie karty zgłoszeniowej oraz wpłacenie zaliczki w wysokości 500 zł. Całość kwoty musi zostać uregulowana na miesiąc przed planowanym wyjazdem.

UWAGA! W przypadku gdy liczba zgłoszeń nie pozwoli na zapełnienie wszystkich miejsc w autokarze, pielgrzymka nie odbędzie się, a zaliczki zostaną zwrócone.

Serdecznie zapraszamy!

PLAN PIELGRZYMKI

TRASA:

Lublin – Medugorje – Riwiera Makarska – Mostar – Slap Kravica – Lublin

PROGRAM:

I Dzień (poniedziałek 31.07): wyjazd z Lublina. Przejazd przez Polskę i Czechy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w pobliżu granicy austriackiej. Msza Św. w ustalonym wcześniej miejscu trasy.

II Dzień (wtorek 01.08): śniadanie, przejazd przez Austrię, Słowenię i Chorwację. Przekroczenie granicy Bośni i Hercegowiny. Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie w Medugorje. Msza Św. w ustalonym wcześniej miejscu trasy.

III-VII Dzień (środa 02.08 – niedziela 06.08): udział w programie Festiwalu Młodych przygotowanym przez Ojców Franciszkanów – wykłady, świadectwa, różaniec, Międzynarodowa Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu. W programie m.in.:

  • 3.08 Marsz Pokoju ulicami Medugorje,

  • 4.08 Dzień Wspólnoty Cenacolo, spektakl w wykonaniu członków wspólnoty,

  • odpoczynek na plaży na Riwierze Makarskiej

  • Droga Krzyżowa na Górze Kriżewac,

  • spotkanie z jedną z osób widzących (jeżeli będą w Medugorje),

  • Nawiedzenie Góry Objawień Podbrdo,

  • Zwiedzanie z przewodnikiem Stolicy Hercegowiny Mostaru – Meczet Begova Dżamja, Most Hajruddina, Dom Turecki.

  • przejazd do rezerwatu przyrody Slap Kravica, wypoczynek w otoczeniu pięknych wodospadów,

  • 6.08 zakończenie Festiwalu Młodych – uroczysta Msza Święta na Górze Kriżevac

VIII Dzień (poniedziałek): śniadanie, Msza Święta w Verpić – Chorwackim Lourdes, przejazd przez Chorwację, Słowenię i Austrię. Przekroczenie granicy czeskiej. Nocleg w hotelu w okolicach Brna.

IX Dzień (wtorek): śniadanie, przejazd przez Czechy. Msza Św. w wybranym miejscu trasy. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych.