Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

diecezji Bielsko-Żywieckiej

Pożegnanie ks. Mieczysława Grabowskiego

Pożegnanie ks. Mieczysława Grabowskiego

17 października 2020 r. zmarł ks. Mieczysław Grabowski, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie. Odszedł nagle, w wieku 58 lat, straciwszy przytomność podczas nabożeństwa. Podczas swojej posługi w Słotwinie, trwającej od 2006 r., zaangażował się, między innymi, w założenie i rozwój tamtejszego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, jako asystent parafialny.

 

Członkowie słotwińskiego KSM-u wspominają go nie tylko jako zwykłego proboszcza, ale przede wszystkim jako człowieka o złotym sercu, duchownego zawsze służącego pomocą i zaangażowanego w życie rodzin swojej parafii. Oto, ich wspomnienia o śp. ks. Mieczysławie:

 

  • Ksiądz Mieczysław był dobrym kapłanem, ale przede wszystkim dobrym człowiekiem. Zawsze wspierał nas w naszych działaniach, doradzał i motywował, mogliśmy zawsze liczyć na jego pomoc. Będzie nam brakowało jego obecności i jego inicjatyw.

 A.W.

  • Ksiądz Mieczysław był kapłanem, ale przede wszystkim był człowiekiem o wielkim sercu, przyjacielem naszej rodziny. Zawsze mogliśmy liczyć na chwilę rozmowy, dobre słowo. Miał głowę pełną pomysłów które pomimo wielu obowiązków z radością realizował, mobilizując do tego parafian. Nigdy się nie skarżył czy narzekał, był niesamowicie ciepłą osoba, oazą spokoju i skarbnicą dobrych rad. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za dar jego osoby, za to że był i na zawsze już pozostanie znaczącą częścią naszej społeczności. Będzie nam go ogromnie brakowało. Na zawsze będzie w naszej pamięci.

            S. T. i S. W.

  • Ksiądz Mieczysław Wspaniały człowiek, wyrozumiały katecheta i bardzo dobry spowiednik. W pełni oddany Bogu i parafii, apostoł Chrystusa który rozpalał w sercach młodych ludzi wiarę, zawsze służył dobrą radą i pomocną dłonią.

J.W.

  • Nasz proboszcz ks. Mieczysław był kapłanem w pełni oddanym parafii i parafianom, człowiekiem skromnym choć wielkiego serca. Swoim życiem i posługą uczył nas pokory, cierpliwości i miłości do bliźniego. Naszą młodzież zawsze wspierał w każdym działaniu, nie tylko modlitwą, ale i dobrą radą. Jesteśmy wdzięczni za każdy dzień Jego obecności wśród nas. Niech Jezus Miłosierny tuli Go do Swojego serca.

A.M.

  • ,,Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma ,lecz przez to czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

 Słowa te idealnie obrazują postawę naszego wspaniałego Duchownego, który nigdy nie był obojętny na ludzką krzywdę. Swoją postawą pokazał jak bardzo ważne jest pomaganie innym oraz że nie można przechodzić obojętnie obok osób, które potrzebują naszej pomocy. Śp. Ks. Mieczysław był nie tylko naszym proboszczem, ale przede wszystkim był naszym dobrym przyjacielem oraz bratem. Dzięki czemu zdobył miano dobrego Ojca, opiekuna Kościoła. Spoczywaj w pokoju nasz Aniele!

M.S.

 

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Mieczysława odbywały się 21 i 22 października 2020 r., obejmując szereg mszy św. i nabożeństw. Sam pogrzeb miał miejsce w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Raciechowicach. Z uwagi na ograniczenia związane ze stanem epidemii, możliwość udziału w uroczystościach pogrzebowych była ograniczona. We mszy św. żałobnej pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Gregera, wśród reprezentantów wspólnot parafialnych znaleźli się także przedstawiciele słotwińskiego KSM-u.