Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

diecezji Bielsko-Żywieckiej

UCHWYĆ SIĘ… łańcucha modlitwy!

UCHWYĆ SIĘ… łańcucha modlitwy!

Mamy dla Ciebie propozycję SZTAFETY MODLITEWNEJ – KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA! Jednym słowem: UCHWYĆ SIĘ z nami tej niezwykłej modlitwy!

Skąd się wzięła nasza modlitewna akcja?

Akcja „Uchwyć się!” powstała na jednym ze spotkań zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej jako odpowiedź na ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Miłosierdzia. Pierwsze osoby rozpoczęły modlitewny szturm do nieba 8 grudnia 2015 roku w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – dzień rozpoczynający ten Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Zakończenie wypadło na dzień zwieńczający Rok Miłosierdzia, tj. 20 listopada 2016 roku.

I tak, w trakcie trwania akcji modlili się: członkowie Zarządu Diecezjalnego KSM, Członkowie poszczególnych Oddziałów Parafialnych KSM, seniorzy (niegdyś należący do KSMu), księża asystenci, siostry zakonne i rozmaite osoby, które zgłaszały się do nas w trakcie trwania akcji.

 

Na czym to polega?

Na każdy tydzień zostaje wyznaczona grupa modlących się. Ich zadaniem jest codziennie pomodlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W praktyce każdy uczestnik modli się w jeden, wyznaczony dzień.

Ci, którzy wcześniej brali udział w akcji twierdzą, że podczas trwania inicjatywy można było poczuć niesamowitą moc modlitwy. Koronka do Bożego Miłosierdzia towarzyszyła im każdego dnia! Wiele osób biorących udział w akcji modliło się częściej, aniżeli tylko w wyznaczone dla nich dni. Krótko mówiąc, UCHWYĆ SIĘ… wciąga!

 

O co będziemy się modlić w tym roku?

W rozpoczynającym się Wielkim Poście postanowiliśmy reaktywować akcję „Uchwyć się!”. Żaden inny okres roku liturgicznego nie czerpie tak wiele z Bożego Miłosierdzia jak Wielki Post. Dlatego chcemy kontynuować rozważanie tajemnicy miłosiernej miłości Boga do człowieka.

Będziemy modlić się:

– o łaskę wiary: by nigdy nie stracić z oczu celu, jakim jest zbawienie,

– o nadzieję: by bez strachu móc kiedyś zostawić ziemskie życie,

– o miłość: by człowiek stał na straży pokoju i traktował innych z szacunkiem, tak by świat mógł być odzwierciedleniem Królestwa Niebieskiego;

– w intencjach naszej Ojczyzny, Polski, w myśl KSM-owego zawołania: służyć Bogu i Ojczyźnie! Gotów!

– z okazji jubileuszu 25-lecia naszej Diecezji Bielsko-Żywieckiej: szczególnie w intencji ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych w niej działających (z naszymi Oddziałami KSM na czele).

 

Kto będzie się modlić?

Do modlitwy – na poszczególne tygodnie tegorocznego Wielkiego Postu są już wyznaczone Oddziały i grupy. Przyłączyli się do nas również klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Oto sztafeta:

28.02 – 6.03    – Zarząd Diecezjalny KSM,
7.03 – 13.03    – Oddziały Parafialne: Rychwałd i Lipowa,
14.03 – 20.03 – Oddziały Parafialne: Dankowice-Stara Wieś i Pogórze,

21.03 – 27.03 – Osoby Duchowne i CHĘTNI,
28.03 – 3.04    – Klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie,
4.04 – 10.04    – Oddział Parafialny Czaniec,
11.04 – 17.04 – Oddziały Parafialne: Słotwina i Żywiec.

 

Jednakże! zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się z nami! Każdy może się przyłączyć i UCHWYCIĆ SIĘ modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w tej modlitewnej sztafecie!

Jeśli jesteś chętny, DOŁĄCZ! UCHWYĆ SIĘ!

Gorąco zapraszamy! I uprzejmie prosimy o wysłanie maila na nasz adres: bielskoksm@gmail.com. W informacji zgłoszeniowej prosimy o podanie: kto będzie się modlił, kiedy (w jakim dniu chciał(a)byś się włączyć w tę modlitwę – UWAGA: uprzejmie prosimy o wysyłanie zgłoszeń z kilkudniowym wyprzedzeniem żeby móc je włączyć w sztafetę), skąd jesteś (nazwa parafii, grupy itp.), czy masz jeszcze jakąś własną intencję modlitwy?

 

Do kiedy to potrwa?

Planujemy modlić się przynajmniej cały Wielki Post. Ale jeśli będzie miał kto modlić się i dalej, to…

 

Gdzie można się o tym dowiedzieć więcej?

Co tydzień na stronie internetowej KSM Diecezji Bielsko-Żywieckiej [ksm.duszpasterstwa.bielsko.pl] i w wersji facebookowej [facebook.com/KSMdiecezjaBielskoZywiecka] pojawiać się będzie grafika z informacją o kalendarium: kto w danym tygodniu przejmuje „pałeczkę modlitewnej sztafety”.

 

Zapraszamy!

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej