Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

diecezji Bielsko-Żywieckiej

Wyniki XIX Konkursu Poezji Religijnej Żywiec 2015

Wyniki XIX Konkursu Poezji Religijnej Żywiec 2015

Recytowali wiersze o miłosierdziu

18 najlepszych uczniów recytowało wiersze religijne w Auli Domu Katolickiego im. Jana Pawła II w Żywcu w ramach Konkursu Poezji Religijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji.

– Tegorocznym tematem było miłosierdzie. Stąd na hasło towarzyszące dziecięcym zmaganiom z poezją religijną wybraliśmy słowa z Psalmu 51: „Obmyj mnie, a nad śnieg wybieleję”. Jak się okazało ten temat, mimo że nie łatwy i nie bardzo popularny w poezji dostępnej dla dzieci, okazał się jednak bardzo interesującym w interpretacji uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych tłumaczą członkowie KSM.

W całej diecezji do konkursu zostało zgłoszonych ponad 200 uczestników w trzech kategoriach wiekowych, obejmujących szkołę podstawową i gimnazjalną. Najlepsi zostali wyłonieni na drodze rejonowych eliminacji, które które przeprowadzono 14 i 17 kwietnia w Żywcu i Bielsku Białej.

Finał tegorocznej 19. edycji konkursu odbył się 26 kwietnia w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu. Przesłuchania finalistów konkursu poprzedziła Msza św. sprawowana w żywieckiej konkatedrze. W Eucharystii wzięli udział zarówno uczniowie jak i ich opiekunowi oraz rodzice. Prezentacja najlepszych interpretacji odbywała się już na scenie Auli Jana Pawła II. Zarówno jurorzy jak i zgromadzeni na auli rodzice, katecheci i opiekunowie mogli usłyszeć ciekawe interpretacje utworów m.in. ks. Twardowskiego, Romana Brandstaettera, czy innych mniej znanych poetów.

 

Wyniki XIX Konkursu Poezji Religijnej Żywiec 2015

klasy I-III SP

  1. Klara Kostoń
  2. Julia Augustyńska
  3. Emilia Suchoń

klasy IV-VI SP

  1. Iga Kurowska
  2. Jagoda Cholewa
  3. Laura Zahradnik

Gimnazjum

  1. Gabriela Marczyńska
  2. Maria Walczak
  3. Adrianna Plucińska