Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

diecezji Bielsko-Żywieckiej

XXIII Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich. Dołącz do nas!

XXIII Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich. Dołącz do nas!

Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, w tym roku pod hasłem „Wiesz, że cię kocham”. W programie tegorocznego Spotkania Młodych, przewidziano m.in. błogosławieństwo księży. Tym razem, to młodzi wyciągną ręce nad kapłanami i będą się modlili o dobrych spowiedników.

Wśród prezentów jakie otrzymają uczestnicy tegorocznej Lednicy jest pieczęć, na której wypisane jest siglum z Pieśni nad pieśniami. Pieczęć ma być symbolem tego, że każdy człowiek został opieczętowany Duchem Świętym w sakramencie chrztu i bierzmowania, a także tego, że Chrystus zapieczętował w każdym swoją miłość.

Ważnym elementem spotkań lednickich jest eucharystia. W tym roku organizatorzy chcą by uczestnicy spotkania zachwycili się tym sakramentem, dlatego opowiedzą o niej jako o uczcie grzeszników, którzy wierzą w przebaczenie.

Na tegorocznym spotkaniu lednickim pojawi się wiele wschodnich akcentów. Do celebrowania mszy świętej zostali zaproszeni przedstawiciele kościoła greckokatolickiego.

W pomoc przy spotkaniu lednickim zaangażował się metropolita przemysko-warszawski Eugeniusz Popowicz. Tegoroczna eucharystia będzie się składała z części wschodniej i zachodniej.

Podczas spotkania pojawi się wiele nawiązań do tegorocznych światowych dni młodzieży, które odbyły się w styczniu w Panamie. Swoją obecność na spotkaniu zapowiedział kapitan Daru Młodzieży żaglowca, na którym młodzi Polacy popłynęli do Panamy, a na którym teraz mają pojawić się na Polach Lednickich.

Jako KSM Diecezji Bielsko Żywieckiej organizujemy wyjazd na Pola Lednickie. Start w piątek (31.05) około godz. 23.00; powrót: w niedzielę rano w godzinach porannych. Chętni do wspólnej modlitwy mogą dołączyć do nas w Czańcu i Bielsku Białej.

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt e-mailowy za pomocą adresu : bielskoksm@gmail.com. W treści wiadomości prosimy o wpisanie danych kontaktowych (imię, nazwisko oraz numer telefonu). Osoby niepełnoletnie prosimy o dostarczenie zgody rodziców.
Koszt wyjazdu to 110 złotych.

Jeśli chcesz być na bieżąco, dołącz do wydarzenia na facebookowym profilu KSM-u Diecezji Bielsko Żywieckiej.

Nie może cię zabraknąć!